
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.25 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.3462 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 100 V |
| REACH SVHC | Unknown |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 1.35 mm |
| Min Thickness | 1.15 mm |
Stock: 12623
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15645
Ext.Price$0.15645
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15645 | $0.15645 |
| 10 | $0.06635 | $0.66350 |
| 50 | $0.06247 | $3.12350 |
| 100 | $0.05882 | $5.88200 |
| 500 | $0.04565 | $22.82500 |
| 1000 | $0.04129 | $41.29000 |
| 3000 | $0.03129 | $93.87000 |
| 5000 | $0.02800 | $140.00000 |
| 10000 | $0.02505 | $250.50000 |
